Tajemství přirozené krásy? Správné odlíčení!

slowfemme_beauty_skincare1.jpg

Přirozenost – tajemné slůvko, které uvádí mnoho žen do rozpaků. Ať už se jedná o styl oblékání nebo péči o pleť, docílit ji nás často stojí úsilí a dřinu. My v redakci se příliš nelíčíme, dáváme přednost přirozenému odstínu obličeje, o to víc se však věnujeme péči o pokožku. Co to ale znamená?

text: Žaneta Podlahová // foto: Veronika Ohrádková // modelka: Marie

Nepodceňujeme výběr kvalitní kosmetiky

 U složení konvenční kosmetiky z drogerie není výjimkou obsah ropných derivátů a toxických látek, které mohou způsobit přesušení pleti, svědivost, alergické reakce a její následné přecitlivění. To jsou ovšem ale ještě ty méně závažné problémy. Umělá parfemace negativně ovlivňuje naši nervovou, ale také dýchací soustavu, která pak může vyvolat bujení rakovinotvorných buněk. Toxické látky totiž naše tělo přijímá skrze kůži. 

V tomto článku se zaměříme na přírodní či BIO kosmetiku, která je z přírodních látek, rostlinných olejů a silic. Na BIO kosmetiku jsou však kladeny vyšší nároky než na přírodní a hlavním znakem je to, že suroviny pro její výrobu jsou vypěstované dle pravidel kontrolovaného ekologického zemědělství.

Abyste předešla spekulacím o tom, že přírodní kosmetika je opravdu bez syntetických látek, orientuji se podle udělených certifikátů, které náleží kosmetice splňující zásady opravdu přírodního produktu.

P1130882.jpg
slowfemme_beauty_skincare68.jpg

Jeden správný produkt je lepší než deset dalších

V době, kdy jsem přecházela na přírodní kosmetiku, pro mě bylo důležité vytrvat. Mnoho lidí opustí od této kosmetiky po pár týdnech používání v důsledku zhoršení pleti. Ano, pokožka se vám může zpočátku opravdu zhoršit, než si na přírodní kosmetiku zvykne. Po přibližně 2 měsících by se ale měly dostavit pozitivní výsledky, záleží však na typu pleti. 

S výběrem nebuďte tak horliví! Zajisté vás, stejně jako mě, omámí svět přírodních vůní, jako je opojná levandule, svěží příměs tymiánu, jemná vůně lučního kvítí či vůně plodů ovoce. Vše budete chtít vyzkoušet a nanést si tyto vytříbené produkty na vaši pleť. Používání rozdílných produktů odlišných značek vám ale může udělat z pleti hotovou paseku! Bude zmatená a místo slibovaného účinku se vám dostaví nepříjemné akné.

Já jsem se proto zaměřila na jeden, až dva produkty. Ideální v tomto případě je olej, například konopný, ale můžete zvolit šípkový, meruňkový, levandulový či olej shromažďující více olejů dohromady. To, že olej ucpává póry, je jeden z největších mýtů. Já sama ho používám nejen k večernímu odlíčení, následné péči na noc místo nočního krému, ale také jako denní krém či podklad pod make-up. Jmenovitě konopný olej je pak ideální také jako růstové sérum řas, a tak dost možná, po několika týdenním používání, opustíte i od řasenky. 

slowfemme_beauty_skincare78.jpg
slowfemme_beauty_skincare6.jpg

Zázrak jménem „konjaková houbička“

Jako druhý produkt k univerzálnímu oleji jsem zvolila čisticí gel, který mi pleť dočistí po nánosu líčidel po celém dni. V rukách promnu kapku gelu spolu s vodou, nebo ji nanáším na konjakovou houbičku, čímž se čisticí efekt znásobí. 

Účinky konjaku neboli Ďáblova jazyku využívali již před více než 1 500 lety Asiaté. Ne nadarmo se říká, že mají tu nejlepší pleť a moc dobře ví, jak na to! Konjaková houbička v sobě skrývá řadu minerálů a antioxidantů. Je jich nepřeberné množství, záleží, zda preferujete prozáření pleti, její zklidnění či zbavení se akné. Na zdravě vypadající barvu a zklidnění vám pomůže houbička s příměsí růžového jílu, naopak s aknózní pletí si poradí konjaková houba s černým jílem. 

slowfemme_beauty_skincare5.jpg
slowfemme_beauty_skincare90.jpg

Mé tipy na odlíčení

Konjakovou houbičku stačí namočit do vody, ta následně nabyde na objemu, a pak už krouživými pohyby spolu s gelem vyčistím pleť. Střídám přitom studenou a teplou vodu. Přechody mezi teplotami mi krásně pokožku prokrví a dodají jí zdravý vzhled. Pozor! Houbička nemá ráda ždímání pomocí kroucení. Opláchnu ji, jemně ji stisknu a nechám vysušit. Při správném používání mi vydrží 3 měsíce. 

A pak vezmu do rukou ručník, který k pleti jemně přitisknu a vysuším vodu. Žádné krouživé drsné pohyby, které mi obličej jen nepříjemně rozdráždí. Vybírám si ručníky z přírodních materiálů, ideální je mít menší ručníky speciálně pouze pro obličej. Mám jich v zásobě více a vystřídám minimálně dva ručníky týdně. Přejdu tak množícím se bakteriím. 

P1130849.jpg
P1130790.jpg

Pleť si nezapomínám čistit dvakrát denně. Večer pro zdraví, ráno pro krásu, tak jako u zubní hygieny. Ráno však stačí opláchnout obličej za pomocí houbičky bez použití gelu. Její účinky jsou totiž prokazatelné i bez dalšího čistícího produktu. 

Již nyní si můžete přečíst další článek a to na téma šokujícího prostředí výroby bot v asijských zemích.